משרד החינוך, אגף א' לפיתוח מקצועי של עובדי הוראה ומכון ברנקו וייס - חינוך. חשיבה. יוזמה - 2017

5 יולי 2017, י"א תמוז תשע"ז

0 5

הגעה

תחבורה וחניה

0 2

תכנית הכנס

התכנסות, רישום וקפה של בוקר

8:00

9:00

9:30

פתיחה וברכות

ניבה חסון, מנכ"לית מכון ברנקו וייס

איל רם, סמנכ"ל ומנהל מינהל עובדי הוראה, משרד החינוך

Practice Teaching with Ruach & Data

 Norman Atkins, the Co-Founder & President of Relay Graduate School of Education

משולחן התכנון לחדר המורים: עקרונות ופרקטיקות של פיתוח מקצועי איכותי והאתגרים במימושם  |  גל פישר, מנהל תחום חינוך, קרן יד הנדיב

10:15

בראנץ'

11:00

12:00

במות טד (TED)- תנועת הידע בין הכיתה והפיתוח המקצועי - מודלים יישומיים 

13:30

קומדי חינוך /  מופע "בנות בצריח"

13:15

סיכום בסלון עם ד"ר מירי גוטליב, מנהלת אגף א' לפיתוח מקצועי של עובדי הוראה, מראיינת חיה אבני, מנהלת פסג"ה באר-שבע

כשמתבוננים בעובדי הוראה, רואים שהלמידה המשמעותית ביותר שלהם מתרחשת בעבודתם בכיתה, כאשר הם מלמדים ונתקלים באי-הבנה של תלמידים או כשהם מנסים להתמודד עם סוגיה חדשה שהתרחשה בכיתה, בפרקטיקה היומיומית שלהם. ולמרות זאת, רוב הלמידה במסגרת הפיתוח המקצועי של חדר המורים הבית-ספרי מתקיים רחוק מדלת הכיתה ומהקורה בה.

הכנס "דלתות נפתחות: בין הכיתה לפיתוח המקצועי" שם במוקד את החיבור ואת הקשר בין עולם הכיתה לבין עולם הפיתוח המקצועי של עובדי ההוראה. הדלתות הנפתחות בין הכיתה לבין הפיתוח המקצועי מניעות תהליך של סינרגיה, המתרחש בכיתה ומפרה את הלמידה של עובדי ההוראה גם בפיתוח מקצועי שלהם ולהפך.

כדי לפתוח את דלת הכיתה, עובדת הוראה צריכה להסכים לשתף אחרים בלבטים ובאתגרים; היא צריכה להסכים שיראו אותה, עם החששות והקשיים, להיות מוכנה לקבל מאחרות חלופות לפעולותיה ולהבין שבהוראה, הלמידה המשמעותית מתרחשת בהיזון חוזר בין מרחב הלמידה למרחב העשייה - בין הכיתה לפיתוח המקצועי.

וגם אנו המבקשים ומבקשות לקדם את הפיתוח המקצועי של עובדות הוראה, עד כמה דלתנו פתוחה? האם אנחנו מקיימות את תרבות הלמידה שאנחנו מבקשות לקדם? האם אנחנו אורות זו לזו? האם אנחנו בוחנות חלופות לשגרות היומיום שלנו? האם אנחנו לומדות מתוך העשייה שלנו?

כדי לתמוך בשיפור תהליכי הוראה ולמידה בכיתות, יש ליצור מבנים ותהליכים שונים שיאפשרו לאנשי חינוך ללמוד תוך כדי עבודה. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ב-5 ביולי בכפר המכבייה, "לפתוח את דלת הכיתה" שלנו, עובדי הוראה, מורי מורים, מדריכים דיסציפלינריים, מנהלי מרכזי פס"גות, חוקרים: לראות ולהיראות, לפגוש תפיסות ומודלים שונים ליצירת התנועה הסינרגית בין דלת הכיתה לבין הפיתוח המקצועי.

 

נשמח לראות אתכם איתנו!

0 1

 על הכנס

 
 
 
 
 
 
 

פותחים את הדלת

להרחבת הדעת

0 3

הרחבת הדעת

0 4

על ד"ר ברנקו וייס

הכנס נערך לזכרו של ד"ר ברנקו וייס, היו"ר המייסד של מכון ברנקו וייס
 
ד"ר ברנקו וייס הקים את מכון ברנקו וייס ותמך לאורך השנים במפעל חינוכי זה מתוך תפיסה חברתית מעצימה, הרואה את תפקידו כתורם במתן כלים לצעירים לעשייה ולהתפתחות עצמית. 
 
בזכות חזונו ונדיבותו של ד"ר ברנקו וייס זכו עשרות אלפי ילדים ובני נוער ואלפי אנשי חינוך בישראל ללמוד, לחשוב  - וללמוד לחשוב.

0 6

יצירת קשר

בכל שאלה ועניין מוזמנים ליצור קשר:

הדר אדרי           kenesdlatot@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now